Pravidlo 140: Hráčské lavice

Původně: Na hráčské lavici mohlo být 6 funkcionářů týmu.
Nově: Na hráčské lavici může být 8 funkcionářů týmu.

Pravidlo 152: Časomíra

Původně: Čas hry byl zobrazován od 0:00 do celkové délky třetiny nebo prodloužení.
Nově: Čas hry se má zobrazovat od celkové délky třetiny nebo prodloužení do 0:00. Pro sezónu 2010/2011 platí výjimka a tato změna bude uplatňována od sezóny 2011/2012.

Pravidlo 172: Hudba na stadionu

Původně: Hudba nesměla hrát v průběhu oddechového času.
Nově: Hudba nesmí hrát v průběhu oddechového času a při ošetřování hráče na ledě.

Pravidlo 210: Výstroj

Původně: Výstroj pro rozbruslení nebyla předepsána.
Nově: Na rozbruslení musí nosit hráči kompletní výstroj včetně zápasových dresů.

Pravidlo 223: Hráčská přilba

Původně: Hráč, kterému spadla přilba, mohl buď odjet na hráčskou lavici, nebo si přilbu nasadit a pokračovat ve hře.
Nově: Hráč, kterému spadla přilba, musí odjet přímo na hráčskou lavici.

Pravidlo 228: Chrániče loktů

Nové pravidlo: Chránič loktů musí mít povrch z houbovité pryže o minimální tloušťce 1,27 cm.

Pravidlo 234: Brankářské přílby, chrániče hlavy a obličejové masky

Původně: Pokud byl brankář zasažen do masky tvrdou střelou, rozhodčí přerušil hru.
Nově: Pokud je brankář zasažen do masky tvrdou střelou, rozhodčí může přerušit hru, ale jen pokud soupeř nemá bezprostřední možnost vstřelení branky.

Pravidlo 411: Střídání hráčů a brankářů z hráčské lavice v průběhu hry

Původně: Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic bylo 3 metry.
Nově: Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic je 1,5 metru.

Pravidlo 502: Menší trest pro hráčskou lavici

Původně: Trest mohl odpykat kterýkoli hráč, kromě brankáře a hráčů již odpykávajících trest.
Nově: Trest musí odpykat hráč, který byl v době přestupku na ledě.

Pravidlo 508: Trestné střílení

Původně: Za faul na hráče v brejku mohlo být trestné střílení nařízeno, jen pokud byl spáchán zezadu.
Nově: Za faul na hráče v brejku mohlo být trestné střílení nařízeno, jen pokud byl spáchán zezadu. Pokud brankář fauluje hráče v brejku, bude nařízeno trestné střílení bez ohledu na to, zda k přestupku došlo zezadu či nikoli.

Pravidlo 509: Provádění trestného střílení

Původně: Trestné střílení mohl provádět kterýkoli hráč.
Nově: Trestné střílení musí provádět hráč faulovaný v brejku, v ostatních případech hráč, který byl na ledě.

Pravidlo 514: Ukládání trestů

Původně: Pokud tým hrál v oslabení, byla ponechána výhoda za další jeho přestupek a byl vstřelen gól, signalizovaný trest se neuložil a odpykávaný trest pokračoval.
Nově: Pokud tým hraje v oslabení, je ponechána výhoda za další jeho přestupek a je vstřelen gól, signalizovaný trest se uloží a odpykávaný trest končí.

Pravidlo 534: Nedovolené bránění

Nové pravidlo: Pokud hráč stojí čelem k brankáři a předstírá hru máváním rukama nebo holí před tváří brankáře, uloží se menší trest.

Pravidlo 556: Zlomená hůl

Původně: Brankář mohl pokračovat se zlomenou holí do nejbližšího přerušení.
Nově: Brankář musí upustit zlomenou hůl nebo její část (pro brankáře platí stejné pravidlo jako pro hráče).

Pravidlo 560: Hraní puku rukou brankářem

Původně: Pokud brankář hodil puku rukou dopředu a puk převzal jeho spoluhráč, byl brankář potrestán menším trestem.
Nově: Pokud brankář hodí puk rukou dopředu a puk převezme jeho spoluhráč, bude přerušena hra, ale trest se neuloží.

Nový signál hlavního rozhodčího: Útočící hráč v brankovišti

Půlkruhový pohyb jednou rukou ve výši hrudníku rovnoběžně s ledem a druhou rukou ukázaní na bod vhazování ve středním pásmu.

Nový signál hlavního rozhodčího: Zdržování hry

Pohyb otevřenou rukou bez píšťalky od hrudníku směrem dopředu.