Historie klubu

Rok založení klubu: 1926 - Bruslařský klub Hradec Králové vstupuje do svazu ledního hokeje (samotný bruslařský klub je založen r. 1925)

Změny názvu: 1948 - Sokol Škoda Hradec Králové
                       1952 - Spartak Hradec Králové ZVÚ
                       1976 - TJ Stadion Hradec Králové
                       1992 - HC Stadion Hradec Králové
                       1994 - HC Lev Hradec Králové
                       2000 - HC Hradec Králové a.s.
                       2003 - HC VČE Hradec Králové a.s.
                       2007 - HC VCES Hradec Králové a.s.

Klubové barvy: červená, žlutá (dříve i modrá) - klubové barvy jsou i barvami města   Hradec Králové

Největší úspěchy:
- Postup do české Extraligy (25. 3. 1993)
- 11.místo v Extralize v sezóně 1993/94
- Postup do první ligy 2001/02
- Udržení se v první lize 2002/03
- Play-off první ligy 2003/04, čtvrtfinále, šesté místo po základní části
- Play-off první ligy 2004/05, čtvrtfinále, třetí místo po základní části
- Play-off první ligy 2005/06, semifinále, konečné umístění – čtvrté místo

Kapacita stadionu: 7700 diváků (otevřen 1957, zastřešen 1969)
                             - první utkání na stadionu Spartak Hradec - Litoměřice 6:9
                             - první utkání pod střechou 1969 Spartak Hradec - Motorlet 4:2

1925 - 1945 Formování ledního hokeje v Hradci Králové

Průkopníkem ledního hokeje v Hradci Králové byl Bruslařský klub, který již roce 1926 vstoupil do svazu ledního hokeje. Lední hokej si v Hradci Králové (i díky častým přátelským zápasům hradeckých i v blízkém okolí) získával stále větší sympatie. V roce 1931 se uskutečnilo první mistrovství Severovýchodočeské župy, na kterém Bruslařský klub skončil na druhém místě za tehdy vynikajícím BK Mladá Boleslav. O dva roky později (v roce 1933) byl založen SK Petrof (už v roce 1935 postoupil do župního mistrovství) a v roce 1935 vstoupil do župního mistrovství Meteor Svobodné Dvory, který se stal později jeho mnohonásobným přeborníkem. Postupem času bylo v Hradci Králové devět hokejových oddílů, nejlepší výkonnost si udržovaly BK Hradec Králové, SK Petrof a SK Meteor Svobodné Dvory, který ve finále o postup do tehdejší I.ligy podlehl v rozhodujícím utkání Župního mistrovství v sezóně 1940/41 nastaveném čase Stadionu České Budějovice 1:3. Hráči Meteoru předtím dokázali vyřadit Poličku 6:2, vítěze Horácké župy Pelhřimov 3:2 a v semifinále vyhráli v prodloužení nad vítězem Západomoravské župy SK Židenice 1:0.
(K fotografii: Kapitánem Meteoru Svobodné Dvory byl po II. světové válce Souček. Meteoru v sezóně 1946/47 jen těsně uniklo divizní vítězství.)

1945/56 Čekání na zimní stadión

Ve válečných letech zanikl BK Hradec Králové, dobrou výkonnost ztratil SK Petrof, na špici zůstal SK Meteor Svobodné Dvory a nově vznikly Slavia Hradec (později VČE, respektive ERZ), Dělnický SK a Žižkov Kukleny. Meteor Svobodné Dvory bojoval na čele divize a v sezóně 1946/47 ho jen horší skóre připravilo o kvalifikaci do ligy. V době velkých revolučních změn v československé tělovýchově dochází k přestupu SK Žižkov Kukleny do Sokola Škoda, který byl největší hradeckou TJ. Tím byl položen základ oddílu ledního hokeje v oddílu Spartak ZVÚ. Po reorganizaci hokejových soutěží bojoval Spartak Hradec Králové v Celostátní soutěži se střídavými úspěchy, objevoval se i v divizi. Jedním z problémů byla skutečnost, že oddíl postrádal stadión s umělou ledovou plochou. Obrat nastává v roce 1956, kdy v Hradci Králové trénuje 42 násobný reprezentant ČSR Trousílek. 12. leden 1957 se stává historickým dnem, při divizním utkání proti Dukle Litoměřice se otevírá zimní stadion.
(K fotografii: Ladislav Štorek byl významnou osobností hradeckého hokeje nejprve jako hráč a později jako trenér.)

1956/59 Zabydlování se v druhé lize

V následující sezóně již mužstvo zúročilo možnost přípravy na umělém ledě. Zvítězilo ve své divizní skupině a postoupilo tak do druhé ligy, kde v první sezóně obsadil Spartak skvělé páté místo ze dvanácti mužstev. Spartak nastupoval v druholigové soutěži v této sestavě: Blažek, Veringer - Střída, Hron, Šiml, Vaněk, Kocek, Hojsa, Janděra - Kváča, Dolana, Vilímek, Kopecký, Hošek, Bulíček, Šmíd, Tichý, Komárek, Novák, Bartoň, Novotný. Trenérem mužstva byl Ladislav Štorek. Spartak Hradec dokázal doma porazit i SZ Litvínov, který se nakonec radoval společně s vítězem skupiny B Opavou z postupu do ligy.
(K fotografii: Ladislav Blažek se po příchodu z Dynama K. Vary stal na dlouhá léta brankářskou jedničkou Spartaku.)

1960 - 68 Málem pád a kvalifikace o ligu

Spartakovci se na sklonku padesátých let ve druhé lize zabydleli a patřili k tradičním účastníkům. Smolně se však vyvíjela sezóna 1962/63, Hradec měl po první polovině soutěže jen 4 body a nedokázal se do konce ligy odlepit z poslední příčky. To mělo znamenat sestup do krajského přeboru, Spartak Čelákovice však z finančních důvodů odřekl účast v náročné druholigové soutěži a hradecký Spartak tak mohl setrvat. Výkonnostní vrcholy přicházejí v letech 1967 a 1968, kdy se Spartak po vítězstvích v osmičlenné druholigové skupině zúčastnil kvalifikačních bojů o I.ligu.
(K fotografii: Spartak Hradec Králové na snímku ze sezóny 1963/64 nahoře zleva: Janděra, Hosták, v civilu Janeček, Čergeť, Zábranský, v přilbě Uhlíř, Fischer klečící: Valášek, Pavlíček, Bulíček, Šimek, Bureš, Blažek.)

1969-73 Ve středu II.ligy

Poté bojoval Spartak ve své skupině 2. ligy ve středu tabulky. Kritickou se pro Hradec Králové stala sezóna 1972/73. Po dobře sehrané první polovině sezóny Spartak v druhé části zklamal a neuspěl ani v kvalifikaci a sestoupil do nově založené II. NHL. V sezóně 1975/76 vítězí Spartak ve své skupině II. NHL a úspěšné hraje i v kvalifikaci a postupuje zpět do I. NHL. Do další sezóny vstupuje hokejově oddíl s novým názvem TJ Stadion Hradec Králové, ale končí až na 11. místě a znovu sestupuje. V následující sezóně hrají hokejisté Spartaku opět jen II. NHL, kde obsazují s obrovským náskokem 1. místo a společně se Slavií Praha se vracejí do ČNHL. Po návratu I.NHL se TJ Stadion umisťuje v sezóně 1978/79 na pátém místě. Od té doby byl Stadion tradičním účastníkem I.NHL, přičemž v sezóně 1982/83 zde dosáhl výborného druhého místa.
(K fotografii: Milan Koďousek byl ve smolné sezóně 1972/73 nejlepším střelcem mužstva. Nejlepší léta však strávil v Tesle Pardubice.)

1973-78 Reorganizace a boj ve II. NHL

Po reorganizaci v roce 1973 se Spartak ocitl až ve II. NHL, kde bojoval každoročně na čele tabulky. Do ČNHL se však vrátil Hradec až v roce 1976. Bylo to však na jedinou sezónu a tým se po jedenáctem místě poroučel zpět do II. NHL. V následující sezóně 1977/78 hrají hokejisté Spartaku opět jen II. NHL, kde obsazují s obrovským náskokem 1. místo a společně se Slavií Praha se vracejí do ČNHL. Po návratu I. NHL se TJ Stadion umisťuje v sezóně 1978/79 na pátém místě.
(K fotografii: Ladislav Fejgl působil v mužstvu Spartaku od roku 1972 do roku 1983.)

1978-92 Léta v ČNHL

V osmdeátých letech patřil Stadión mezi tradiční účastníky ČNHL. Ani jednou se však hokejistům z Hradce Králové nepodařilo překonat hranici 1. kola play-off a bojovat tak o postup do 1. ligy. Nejlepším umístěním bylo 2. místo v sezóně 1982/83
(K fotografii: TJ Stadión Hradec Králové v sezóně 1985/86. Mezi opory mužstva patřili pozdější reprezentanti Hosták a Svoboda.)

1992-1996 Éra MUDr. Vody

Nová éra hradeckého ledního hokeje je spjata s působením MuDr. Jana Vody jako majitele klubu. Před sezónou 1992/93 je kádr posílen několika zkušenými hokejisty z Pardubic (Barta, Mareček, Brázda, Seidl, Patrik Martinec) a navrátilcem z USA Prajslerem. Zkušený trenér Franěk vede tým po úspěšném působení v play-off (proti Slavii Praha a Třinci) až do nově ustavené české Extraligy. Zde se po vcelku zdařilém začátku týmu nedaří a po neúspěšné baráži sestupuje zpět do druhé nejvyšší soutěže. Tady se projevují problémy finančního rázu a po odchodu více než desítky opor a úbytku sponzorských peněz následuje pád do II. ligy.
(K fotografii: Libor Barta byl oporou týmu v letech 1992-94.)

1997-2000 Klesání ve druhé lize a boj o záchranu

V těchto letech hrali hradečtí hokejisté již v amatérských podmínkách a pohybovali se přibližně ve středu druholigové tabulky. Léto 1999 bylo ve znamení snahy o nákup DZ ligy od Kaučuku Kralupy. Licence se nakonec stěhovala do Mělníka a tak zahájili hradečtí sezónu 1999/00 ve II. lize. V této sezóně došlo k největšímu poklesu (předposlední 19. místo v tabulce a boj o udržení). Díky založení akciové společnosti, která nahradila dosavadní občanské sdružení (majoritním akcionářem HC Hradec Králové a.s. se stalo město Hradec Králové, dalšími akcionáři pak tehdejší HC IPB Pardubice a občanské sdružení HC Lev) a dobře sehrané baráži se podařilo II. ligu zachránit.
(K fotografii: Tomáš Sehnoutka několikaletý kapitán, v klubu od r. 1994)

2000/01

Po záchraně v druhé lize se
HC Hradec Králové a.s. za výrazného přispění města a hráčské výpomoci ze sousedních Pardubic umístil na velmi dobrém 3. místě druholigové tabulky a po šesti letech postoupil do play-off, kde byl sice v prvním kole vyřazen, ale jeho výsledky v tété sezóně byly příslibem do budoucna...
(K fotografii: společné foto mužstva, které poprvé hrálo za HC Hradec Králové a.s.)

2001/02 - Postup do první ligy

Na začátku ledna 2002 se Hradci Králové nabídla možnost odkoupit licenci na 1. ligu od Šumperka, který se potácel ve finančních potížích. Problémem ale bylo umístění moravského celku, který byl na předposledním místě a na nebarážovou pozici ztrácel 10 bodů. Nakonec se však licence odkoupila, nikdo ale asi nečekal to, že by se Hradec mohl se svým téměř druholigovým kádrem vyhnout baráži o udržení v této soutěži. Neuvěřitelné se stalo skutečností, v Hradci se vytvořila výborná parta hráčů, kteří táhli za jeden provaz a liga se zachránila i bez nutnosti sehrát nevyzpytatelnou baráž. Cíl, který byl stanoven v roce 2000, kdy do hradeckého hokeje vstoupilo město, sousední Pardubice společně s občanským sdružením HC Lev a založili klub s názvem HC Hradec Králové a.s. byl tedy splněn. "Jsme rádi, že jsme to dokázali. Cíl zněl postoupit do tří let, nám se to povedlo druhý rok. Teď nás však čeká hodně těžké práce v přípravě na další sezónu. Chceme hrát v první lize důstojnou roli a zachránit se" přál si po této sezóně manažer Hradce Králové Roman Višňák.
(K fotografii: bezprostřední radost týmu po výhře 10:0 nad Kometou Brno před domácím publikem, jehož návštěva čítala bezmála 4000 diváků, která znamenala po šesti letech návrat mezi kluby hrající první ligu)

2002/03 - Udržení se v první lize

Hradečtí hokejisté získali před svou po šesti letech obnovenou premiérou v první hokejové lize velmi silného partnera, kterým se stala Východočeská Energetika a.s. Energetici, jak se začalo říkat hradeckým hokejistům měli dobrý start do sezóny, úřadovali dokonce i na šesté příčce tabulky, ale pak nastal v jejich výkonech obrat a ocitli se dokonce na poslední příčce. Nakonec se jim však podařilo smazat veliký náskok na Beroun a díky brance v prodloužení na ledě Kadaně, v posledním kole souteže z hole nejlepšího střelce týmu Dušana Frosche se východočeši vyhnuli baráži a tím pádem se zachránili bez nutnosti sehrát tuto navyzpytatelnou prolínací závěrečnou soutěž. Příslušnost mezi hokejovou elitou byla tak v největším východočeském městě zachována. Tým oproti předešlému ročníku výrazně posílil, vrátil se například téměř po deseti letech zkušený obránce a odchovanec Pavel Mareček, stejně jako do útoku Jiří Hubáček.
(K fotografii: Dušan Frosch, nejlepší střelec mužstva a zároveň střelec zlatého gólu v posledním utkání.)

2003/04 - Po dlouhých letech play-off v první lize

V následující prvoligové sezóně se umístilo hradecké mužstvo po základní části na lichotivém šestém místě, když na svůj účet nashromáždili hradečtí za 40 kol 52 bodů. V průběhu sezóny se Východočeši poohlíželi často i po lepších pozicích v tabulce, ale nakonec se museli "spokojit" se šestou příčkou, která byla i tak pro Hradec Králové velikým úspěchem. V play-off se Hradec střetl s jedním z největších favoritů první ligy, kterým byla jihlavská Dukla. Po dvou domácích výhrách Dukly se série přestěhovala do Hradce Králové a domácí ač moc chtěli, na zkušeného soupeře si ani v jednom ze třech zápasů nepřišli, i když v posledním, třetím utkání play-off prohráli až na penalty 4:5 - Jihlava nakonec došla v této sezóně až do extraligy na úkor Českých Budějovic. Hokej v Hradci Králové měl tedy za sebou další úspěšnou sezónu po které si všichni fanoušci mohli s radostí říci "zase jsme došli o kus dál", protože postup do play-off oproti udržení se v druhé nejvyšší soutěži rok před tím byl určitě velikým úspěchem.
(K fotografii: Patrik Beck se snaží překonat opavského brankáře.)

2004/05 - Nejlepší umístění po patnácti letech!

V pořadí již třetí prvoligové sezóně 2004/05 předváděl Hradec Králové hned od jejího začátku vyrovnané výkony, hlavně v domácím prostředí byl k nepřekonání. Ze začátku soutěže porazili Energetici doma největšího favorita ligy České Budějovice vysoko 5:0 a i v dalších zápasech s tímto protivníkem z řad nejsilnějších nezůstávali vůbec pozadu. Liga měla nově 52 kol, hrálo se tedy i v pondělí a v polovině února, kdy končila základní část měli Energetici na svém kontě dohromady 88 bodů, což je vyneslo na skvělé třetí místo, zařadili se hned po bok suverénně prvních Českých Budějovic a velmi silného Ústí nad Labem a to znamenalo pro město Hradec Králové nejlepší umístění tamních hokejistů za posledních patnáct let, navíc třetí v první lize byl Hradec pouze třikrát ve své celé historii! V play-off tak měli Energetici výhodu domácího prostředí a využili ji 100% když v obou úvodních případech zkušený Chomutov porazili. Prvně 4:2 a ve druhém utkání trefou v prodloužení 3:2. Ve třetím duelu odvrátili Severočeši na svém ledě velmi reálnou hrozbu vyřazení vítězstvím 3:2 taktéž v nastaveném čase a o další den později porazili hradecké znovu, tentokrát 4:1 a sérii vyrovnali. Na konci tohoto velmi nervózního zápasu se strhla na ledě hromadná bitka, která měla horší výsledek pro Východočechy, ti díky několika trestům ve hře nemohli poslat do rozhodující bitvy pátého utkání několik svých opor a ve zdecimované sestavě před téměř vyprodaným hradeckým stadionem prohráli s Chomutovem 3:5, celkově 2:3 na zápasy, nicméně sezóna to byla pro hradecký hokej opět o něco lepší než ta předešlá a nasadila velmi vysokou laťku do té nadcházející. Výrazného úspěchu nedosáhlo jen "A" mužstvo, ale i junioři, kteří postoupili do extraligy takže sezóna 2004/05 se dala určitě počítat za jednu z nejúspěšnějších v novodobé historii klubu!
(K fotografii: na rozhodujícím pátém utkání v play-off byla hradecká hala téměř vyprodaná, utkání přihlíželo 7058 diváků.)

2005/06 - Otevřeny brány semifinále v první lize!

Čtvrtý rok v první lize pro hradecké nezačal ideálně. Kádr týmu před sezónou omladil a vedení klubu, představilo nový záměr – chceme vybudovat nový perspektivní tým, který bude schopný bojovat za několik let o špici soutěže. Mnozí si před začátkem ročníku klepali na čelo a říkali, že Hradec Králové po odchodu několika opor těžko dosáhne hranice play-off. Ze začátku skeptickým názorům nasvědčovaly i nevyrovnané výsledky, Energetici se dlouho pohybovali na samé hranici play-off. V listopadu hradeckou lavičku opustil trenér Kolda, který odvedl na východě Čech jinak výbornou práci. Pod vedením nové trenérské dvojice Jeřábek-Mička se hradečtí zvedli a zaveleli k obratu. Výsledkem toho byl nakonec postup do play-off a fantastická cesta až do semifinále soutěže, kde už hradečtí nestačili na favorizované Ústí nad Labem. Právě v rozhodujících fázích závěru základní části, stejně tak jako play-off se ukázala myšlenka spojit zkušené hráče s dravým mladím jako správná volba. Záchrana juniorů a postup dorostu díky rozšíření mládežnických extralig byl už pak tou opravdovou pomyslnou třešničkou na dortu po další úspěšné sezóně.
(K fotografii: fanoušci děkují hradeckým hráčům za odvedené výkony v celé sezóně, ale především k dosažení semifinále. Poslednímu utkání přihlíželo 7571 diváků.)

2006/07 - Hradec opanoval základní část

Sezóna 06/07 byla nejúspěšnější v novodobé historii hradeckého klubu po odkupu licence na první ligu od Šumperku. Parta vedená trenérem Jeřábkem odehrála skvělou sezónu. Již výhra v prvním kole na horké půdě Komety Brno dávala tušit, že tým bude předvádět pohledný hokej a pohybovat se v užší špičce první ligy. Málokdo si však mohl pomyslet, že tým ovládne celou základní část soutěže. Hradeckým hokejistům se to podařilo a se ziskem 115 bodů vyhrál základní část o dva body před Ústím. Hradec byl také nejlepším týmem v zápasech v domácích i venkovních. V zkladní části nastřílel 204 branek a společně s Chomutovem byl nejproduktivnějším týmem. V brance doslova čaroval Alexandr Hylák a společně kapitánem Roubíkem byl základním stavebním kamenem úspěchu týmu. V play – off si tým ve čtvrtfinále poradil se Sarezou Ostrava v poměru 4:2 na zápasy, ale v semifinále pro něj báječná sezóna skončila. Osudným soupeřem se stal opět tým z Chomutova. V souboji trenérů litvínovské školy Jeřábek – Kýhos se radoval trenér Severočechů. Jeho tým přehrál Východočechy 3:1 na zápasy, kdy osudným pro Hradec se stalo druhé utkání. V něm Chomutov vyhrál na trestná střílení, i když herní převaha Východočechů byla znatelná. V domácím prostředí pak již Chomutov sérii dohrál a postoupil do finále. Hradec tedy skončil na třetím místě, ale sezónu zapsal hluboko do srdcí fanoušků, kteří chodili na domácí zápasy v hojném počtu a i po celé republice doprovázela Východočechy početná skupina jejich fanoušků. Mládežnickým výběrům se bez problémů podařilo udržet obě mládežnické extraligy a i z tohoto důvodu byla sezóna hodnocena pouze pozitivně a je nutno jí považovat za velice úspěšnou.
(K fotografii: Jaroslav Roubík zachycen při gólové radosti. Jako správný kapitán šel mužstvu přikladem a dokonce vyhrál kanadské bodování play-off se sedmnácti body za pět gólů a dvanáct asistencí.)

2007/08 - Kometa Brno nad síly Východočechů

Do sezóny 07/08 vstupovala mužstva první ligy s velkou neznámou z důvodu změny systému soutěže. Vedení ligy se rozhodlo rozdělit šestnáctičlennou ligu do skupin Východ – Západ. Jak se později ukázalo, byl to právě Hradec, který na systém doplatil. Aby nebylo změn málo, přišla i změna na trenérském postu. Trenér Jeřábek po úspěšné sezóně nedostal novou smlouvu a na hradecké střídačce ho nahradil zkušený brněnský trenér Pavel Pazourek, kterému asistoval nadále Jiří Mička. Poslední změnou byla rekonstrukce ČEZ Stadionu, v kterém se diváci dočkali nových pohodlných sedaček. Premiéra týmu však nevyšla. Utkání s Havlíčkovým Brodem inkasoval poslední minutě branku na 2:3 a tým se dostal do útlumu. Prvních bodů se Hradec dočkal až ve čtvrtém kole za těsnou výhru na ledě Medvědů z Berouna. Základní část skupiny Západ byla z hradeckého pohledu jako na houpačce. Tou nejzářivější pasáží bylo období dvaceti utkání v řadě, kdy tým získal alespoň jeden bod. Po Vánočních svátcích však přišly odchody opor jako Romana Vondráčka či Petra Domina a tým nedokázal nahradit tyto produktivní hráče. Celkově ve své skupině obsadil třetí místo s propastným rozdílem dvaceti bodů na první Mladou Boleslav. Hradec tak musel do předkola play – off a tam se pořádně nadřel. Na vyřazení Třebíče potřebovali svěřenci trenéra Pazourka celých sedm zápasů a série je stála mnoho sil. To se nejvíce projevilo ve čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno, na kterou Hradec díky sesazení týmů o jedné společné tabulky narazil. Série přinesla skvělý hokej, hraný v báječných atmosférách na obou stadionech. Zejména kulisa v brněnské hale Rondo byla neuvěřitelná. Sérii nakonec vyhrála Kometa 4:2, ale Hradec se neměl za co stydět. Favorizovaná Kometa se na postup hodně nadřela. Celkově se tedy seniorskému týmu nepodařilo obhájit předešlou sezónu snů, ale i díky napínavé sérii s Kometou byla sezóna obstojná. Kdo však neobstál, byla juniorka hradeckého klubu, která po nepovedené sezóně opustila extraligu a spadla do ligy juniorů. O své setrvání v extralize musel bojovat i dorost, ten však napínavou skupinu play – out zvládl a zachoval extraligovou příslušnost i do sezóny 08/09.
(K fotografii: snímek z posledního utkání čtvrtfinálové série. Hradec byl ve slibném vedení 2:0, ale Kometa zápas dokázala otočit a po výhře 3:2 postoupila do semifinále.)

2008/09 - Výkony v play-off daly zapomenout na základní část

Sezóna 08/09 nezačala pro Východočechy příliš dobře. Po čtyřech kolech měl tým pouhé tři body a krčil se na hraně postupu do předkola play – off. Tento vstup do soutěže jakoby poznamenal tým na takřka celou základní část soutěže. Svěřencům trenérské dvojice Pazourek – Mička se nedařilo dle jejich představ a navíc tým doslova kosila zranění. Na marodce bylo stále 5 – 8 hráčů a zejména stav obrany byl vinnou zranění katastrofální. Tým se tedy základní částí doslova protrápil a zakončil jí až na šestém místě, s velkým bodovým odstupem na nejlepší čtyřku soutěže. Hradec tedy musel opět do předkola jako v sezóně 07/08 do předkola. To opět zvládl, když si s oslabenou Kadaní poradil 3:1 na zápasy. Po skončení základní části se čekalo, že Hradec ve čtvrtfinále narazí na Chomutov, ale nebylo tomu tak. Benátky nad Jizerou totiž překvapivě vyřadily v předkole Chrudim a tím se Východočeši dostali na pomyslné páté místo pavouka play – off a na světě bylo derby s Vrchlabím. A bylo to derby s velkým D! Jiskřilo se na ledě, v hledišti i zákulisí zimních stadionů. Tato série nepostrádala vůbec nic a bylo se na co dívat. Hradec potvrdil, že měl zkušenější tým. Parta kolem kapitána Roubíka zvládla těžkou sérii lépe než dravé mládí z Krkonoš a díky tomu, že doma vyhrál Hradec všechna utkání postoupil do semifinále. V něm se střetl s Ústím nad Labem a i když byl papírově jasný outsiderem, odehrál krásné semifinále. V tom prvním šokoval Ústí na jeho ledě výhrou 3:2 a kdo ví, jak by série dopadla, kdyby druhé utkání Hradec v samostatných nájezdech zvládl. Třetí a čtvrté semifinále v hradeckém ČEZ Stadionu bylo velké hokejové divadlo. V euforii hrající Hradec vyhrál třetí semifinále, ale ústí opět srovnalo krok. Ve zbytku série se již projevil širší a i kvalitnější kádr Severočechů a Ústí si tak vybojovalo postup do finále. Pro Východočechy zůstala brána finále opět uzavřena. Náplastí pro hráče byl potlesk zaplněného stadionu po šestém, závěrečném utkání semifinálové série a celé sezóny. Play – off pasovalo tuto sezónu do pozice velice úspěšné a dalo zapomenout na nepříliš povedenou základní část. Mládeži se také spíše dařilo než nedařilo, i když hlavní cíl splněn nebyl. Juniorům se nevydařil začátek extraligové baráže a i v sezóně 09/10 se tak v Hradci Králové bude hrát pouze liga juniorů. Extraligovému dorostu se podařilo zachránit, k čemuž dopomohlo i zrušení baráže, a tak byl závěr sezóny pro svěřence Miloše Říhy podstatně klidnější. Velkého úspěchu dosáhla devátá třída v žákovské lize. Hráči pod vedením Petra Luštince vyhráli svou skupinu a postoupil na republikové finále do Vítkovic. Tam podlehli v boji o třetí místo domácímu celku a obsadili tak pěkné čtvrté místo.

 

zdroj: www.hchk.cz


TOPlist